RNCF2512DKE22R1
Mfr.Part #
RNCF2512DKE22R1
Description
RES 22.1 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
22.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm