RNCF2512DKE1R74
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1R74
Description
RES 1.74 OHM 0.5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.74Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DKE1R74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.74Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C