RNCF2512DKE1R27
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1R27
Description
RES 1.27 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.27Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DKE1R27
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.27Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C