RNCF2512DKE1M60
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1M60
Description
RES 1.6M OHM 0.5% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.6mOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DKE1M60
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.6MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C