RNCF2512DKE1M27
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1M27
Description
RES 1.27M OHM 0.5% 1/2W 2512
Resistance :
1.27MOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C