RNCF2512DKE1M05
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1M05
Description
RES 1.05M OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.05MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DKE1M05
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.05MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C