RNCF2512DKE1M02
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1M02
Description
RES 1.02M OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.02MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
EAR99
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512DKE1M02
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.02MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C