RNCF2512DKE1K33
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1K33
Description
RES 1.33K OHM 0.5% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
1.33kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DKE1K33
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C