RNCF2512DKE1K30
Mfr.Part #
RNCF2512DKE1K30
Description
RES 1.3K OHM 0.5% 3/4W 2512
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C