RNCF2512DKE187K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE187K
Description
RES 187K OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
187kOhm
Power Rating :
500mW
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C