RNCF2512DKE178K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE178K
Description
RES 178K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
178kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C