RNCF2512DKE16R9
Mfr.Part #
RNCF2512DKE16R9
Description
RES 16.9 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
16.9Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DKE16R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 16.9Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C