RNCF2512DKE16R2
Mfr.Part #
RNCF2512DKE16R2
Description
RES 16.2 OHM 0.5% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
16.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C