RNCF2512DKE154R
Mfr.Part #
RNCF2512DKE154R
Description
RES 154 OHM 0.5% 3/4W 2512
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
154Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DKE154R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 154Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C