RNCF2512DKE154K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE154K
Description
RES 154K OHM 0.5% 1/2W 2512
RNCF
Working Voltage :
150V
Resistance :
154kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW