RNCF2512DKE14K3
Mfr.Part #
RNCF2512DKE14K3
Description
RES 14.3K OHM 0.5% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
14.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DKE14K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C