RNCF2512DKE133K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE133K
Description
RES 133K OHM 0.5% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
133kOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Thin Film
Datasheets
RNCF2512DKE133K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 133kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C