RNCF2512DKE130R
Mfr.Part #
RNCF2512DKE130R
Description
RES 130 OHM 0.5% 3/4W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
130Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2512DKE130R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 130Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C