RNCF2512DKE130K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE130K
Description
RES 130K OHM 0.5% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
12 Weeks
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
130kOhm