RNCF2512DKE113R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2512DKE113R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 113 OHM 0.5% 3/4W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RNCF
Resistance :
113Ohm
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.75W 3/4W