RNCF2512DKE10R7
Mfr.Part #
RNCF2512DKE10R7
Description
RES 10.7 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
10.7Ohm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W