RNCF2512DKE10R5
Mfr.Part #
RNCF2512DKE10R5
Description
RES 10.5 OHM 0.5% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10.5Ohm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
500mW
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512DKE10R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.5Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C