RNCF2512DKE10R0
Mfr.Part #
RNCF2512DKE10R0
Description
RES 10 OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
10Ohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W