RNCF2512DKE102R
Mfr.Part #
RNCF2512DKE102R
Description
RES 102 OHM 0.5% 3/4W 2512
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
102Ohm
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512DKE102R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 102Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C