RNCF2512DKE100K
Mfr.Part #
RNCF2512DKE100K
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
100kOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512DKE100K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 100kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C