RNCF2512BTE9R09
Mfr.Part #
RNCF2512BTE9R09
Description
RES 9.09 OHM 0.1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
9.09Ohm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512BTE9R09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C