RNCF2512BTE931R
Mfr.Part #
RNCF2512BTE931R
Description
RES 931 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
931Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BTE931R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 931Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C