RNCF2512BTE8R25
Mfr.Part #
RNCF2512BTE8R25
Description
RES 8.25 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
8.25Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512BTE8R25
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.25Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C