RNCF2512BTE84R5
Mfr.Part #
RNCF2512BTE84R5
Description
RES 84.5 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
84.5Ohm
Datasheets
RNCF2512BTE84R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 84.5Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C