RNCF2512BTE845K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE845K
Description
RES 845K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Resistance :
845kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BTE845K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 845kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C