RNCF2512BTE78K7
Mfr.Part #
RNCF2512BTE78K7
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
78.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BTE78K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C