RNCF2512BTE750R
Mfr.Part #
RNCF2512BTE750R
Description
RES 750 OHM 0.1% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Resistance :
750Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2512BTE750R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 750Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C