RNCF2512BTE6R81
Mfr.Part #
RNCF2512BTE6R81
Description
RES 6.81 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance :
6.81Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BTE6R81
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.81Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C