RNCF2512BTE6K34
Mfr.Part #
RNCF2512BTE6K34
Description
RES 6.34K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
6.34kOhm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Composition :
Thin Film
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BTE6K34
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C