RNCF2512BTE698R
Mfr.Part #
RNCF2512BTE698R
Description
RES 698 OHM 0.1% 3/4W 2512
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
698Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512BTE698R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 698Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C