RNCF2512BTE698K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE698K
Description
RES 698K OHM 0.1% 1/2W 2512
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Resistance :
698kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W