RNCF2512BTE680K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE680K
Description
RES 680K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
680kOhm
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BTE680K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 680kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C