RNCF2512BTE63K4
Mfr.Part #
RNCF2512BTE63K4
Description
RES 63.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
63.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512BTE63K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C