RNCF2512BTE619K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE619K
Description
RES 619K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Resistance :
619kOhm
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BTE619K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 619kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C