RNCF2512BTE604K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE604K
Description
RES 604K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
604kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512BTE604K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 604kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C