RNCF2512BTE5R76
Mfr.Part #
RNCF2512BTE5R76
Description
RES 5.76 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
5.76Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BTE5R76
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.76Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C