RNCF2512BTE59R0
Mfr.Part #
RNCF2512BTE59R0
Description
RES 59 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
59Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C