RNCF2512BTE57K6
Mfr.Part #
RNCF2512BTE57K6
Description
RES 57.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
57.6kOhm
Datasheets
RNCF2512BTE57K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C