RNCF2512BTE536K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE536K
Description
RES 536K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
536kOhm