RNCF2512BTE523K
Mfr.Part #
RNCF2512BTE523K
Description
RES 523K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
523kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BTE523K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 523kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C