RNCF2512BTE4K99
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K99
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
4.99kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W