RNCF2512BTE4K75
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K75
Description
RES 4.75K OHM 0.1% 1/2W 2512
WRAPAROUND
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
EAR99
Composition :
Thin Film
FIXED RESISTOR
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.75kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V