RNCF2512BTE4K70
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K70
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Resistance :
4.7kOhm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
PRECISION
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BTE4K70
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C