RNCF2512BTE4K53
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K53
Description
RES 4.53K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.53kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C