RNCF2512BTE4K42
Mfr.Part #
RNCF2512BTE4K42
Description
RES 4.42K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.42kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Additional Feature :
PRECISION
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BTE4K42
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C